Pranie Tapicerek samochodowych

Cennik prania tapicerki samochodowej

 • Podstawowe pranie tapicerki 140-160zł

  (fotel kierowcy, fotel pasażera, kanapa tylna, tapicerka drzwi "boczki", podłokietnik

 • Kompleksowe czyszczenie wnętrza od 250zł

  (fotele przednie, tylna kanapa, boczki drzwi, podsufitka, podłoga, bagażnik, zagłówki, podłokietnik, dywaniki, elementy plastikowe, szyby od wewnątrz

 • Kompleksowe czyszczenie wnętrza +ozonowanie +40zł do pozostałych usług

  (usuwanie bakterii, grzybów i nieprzyjemnych zapachów z wnętrza i układu klimatyzacji)

 • Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej 160-200zł

  (fotel kierowcy, fotel pasażera, tylna kanapa, podłokietnik, boczki

 • Ozonowanie wnętrza samochodu i klimatyzacji 60zł
 • Usuwanie ciężkich zabrudzeń Wycena indywidualna

  wymiotów, krwi, moczu, mleka, ciężkie plamy, usuwanie zapachów
  Kliknij tutaj aby wysłać formularz z zapytaniem

 • Sprzątanie wnętrza bez prania tapicerki Od 80zł

  (odkurzanie, mycie +zabezpieczenie plastików, mycie szyb od wewnątrz

Pranie tapicerki częściowe:

 • Jeden fotel 40-50zł
 • Dwa fotele lub kanapa tylna 60-80zł
 • Podsufitka Od 50zł

9 etapów czyszczenia tapicerki meblowej

 1. Odkurzanie – Usługę zaczynamy od wyjęcia luźnych przedmiotów, odkurzanie usuwa zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne w wodzie takie jak piasek, sierść, śmieci, okruchy itp.

 2. Próba materiału i dobór detergentów – Po przygotowaniu wnętrza do prania, przechodzimy do rozpoznania rodzaju materiału i sprawdzenia jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, rodzaje środków czyszczących oraz ich stężenie.

 3. Wstępne rozpuszczanie brudu – Trzecim krokiem jest naniesienie na czyszczoną powierzchnię tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia, „pracując” nad nimi kilka minut.

 4. Wcieranie presprayu – Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb materiału przy użyciu szorowarki lub ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

 5. Odplamianie – Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach (kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, wymioty, plamy po pisakach, ślady po długopisie, rdzawe nacieki itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.

 6. Kilkukrotne dogłębne płukanie – Ostatni etap polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki wszystkich zabrudzeń, usunięciu roztoczy i alergenów przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje gorący roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja).

 7. Suszenie – Po wypraniu tapicerki zostają uruchomione urządzenia suszące i odciągające wilgoć z wnętrza samochodu. Stopień nawilgocenia możemy porównać do odwirowanego prania. Klient odbiera auto czyste, suche i gotowe do jazdy. Jeżeli Klientowi zależy na szybkim odbiorze, auto może wysuszyć we własnym zakresie.

 8. Mycie i zabezpieczanie plastików –  Aby samochód był kompleksowo wysprzątany wszystkie elementy nietapicerowane są przez nas odkurzane,  wydmuchane pod ciśnieniem, gruntownie myte i na koniec zabezpieczone profesjonalnymi kosmetykami.

 9. Ozonowanie wnętrza i odgrzybianie klimatyzacji – zonowanie pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po papierosach, benzynie, środkach chemicznych, zapachu stęchlizny, potu itp. Zadbaj o odpowiedni komfort podróży poprzez odgrzybienie klimatyzacji i usunięcie przykrych zapachów z wnętrza auta. Ozonowanie pozwoli chronić zdrowie kierowcy i pasażerów poprzez zabicie grzybów, alergenów, bakterii i wirusów.